Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 602 263 302

GRANIT - MARMUR - PIASKOWIEC z całego świata

Granitu a marmuru - zastosowanie granitu i marmuru w wykończeniach i remontach mieszkań i domów

Zastosowanie różnego rodzaju kamieni w budownictwie, staje się coraz bardziej popularne. Dzięki temu, można bardzo łatwo ozdobić wnętrze i dodać mu wyjątkowego charakteru. Kamień, świetnie się sprawdzi w nowoczesnych wnętrzach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć tego materiału do wykończenia remontu klasycznych domów czy mieszkań. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wybór marmuru i granitu.

Granit a marmur - co wybrać, jakie są różnice?

Granit i marmur, to bardzo ciekawe materiały, dzięki którym można wykonać, bardzo ciekawe i spektakularne dopełnienie aranżacji różnych wnętrz. Różnią się one między sobą, przede wszystkim składem.

Marmur to skała metamorficzna, która powstaje w wyniku zmiany wapnia i dolomitów. Natomiast granit to kwaśna skała, w skład której wchodzi przede wszystkim kwarc, biotyl, plagioklaza i skalenia potasowa. W Polsce, źródłem jego wydobycia są Karkonosze i Tatry.

Porównując granit a marmur warto wziąć pod uwagę kilka, niezwykle istotnych kwestii. Przede wszystkim marmur bardzo dobrze, poddaje się obróbce, dzięki temu, że jest on dość miękki. Można nadać mu bardzo ciekawe kształty, a ewentualne zarysowania szybko zniwelować. Dużą zaletą, jest także bardzo duża paleta dostępnych barw. Każdy może znaleźć, najlepsze rozwiązanie dla siebie. Podczas wykończenia i remontu wnętrz, można go wykorzystać na wiele sposobów. Z kolei granit, jest bardzo trwały i odporny na działanie czynników atmosferycznych i zewnętrznych. Jest to bardzo elegancki materiał, który z powodzeniem można użyć, w miejscach bardziej intensywnie użytkowanych i narażonych na działanie np. tłuszczy czy innych substancji, które mogą być nie do końca bezpieczne dla marmuru.

(przedstawione zdjęcia stanowią zaledwie część oferty)

Tablica materiałów granitowych 1

Tablica materiałów granitowych 2

Tablica materiałów granitowych 3

Tablica materiałów granitowych 4

Tablica materiałów granitowych 5

Tablica materiałów granitowych 6

Wykorzystanie marmuru i granitu we wnętrzach

Zarówno granit jak i marmur, mogę być wykorzystywane podczas wykończenia wnętrz, na różne sposoby. Za ich pomocą, można osiągnąć naprawdę, spektakularne i satysfakcjonujące efekty.

Marmur jest wykorzystywany w budownictwie, już od kilku tysięcy lat. Współcześnie jest dużo tańszy i łatwiej dostępny, niż miało to miejsce, jeszcze nie tak dawno. Można go zastosować na wiele różnych sposobów, we wnętrzach urządzonych w przeróżnych stylach. Przede wszystkim warto wspomnieć, że może on pełnić rolę, wykończenia posadzki. Jest bardzo przyjemny i miękki w dotyku, a chodzenie po nim, jest niebywale przyjemne. Ponadto, dobrze przewodzi on ciepło. Nie poleca się jednak, aby wykonywać marmurową posadzkę, w miejscach, w których ruch komunikacyjnych jest wyjątkowo natężony jak np. przedpokój oraz w miejscach na działanie różnych substancji np. w kuchniach. Można także, wykończyć nim schody. W domach, bardzo popularne są też marmurowe parapety oraz blaty. Jednak, nie powinno się z niego, wykonywać blatu kuchennego, ponieważ bardzo łatwo można uszkodzić, granitową warstwę m.in. nożem. Marmur to niepalny materiał, dlatego można nim obudować kominek pokojowy. Nie odbarwi się on, ani nie odkształci pod wpływem ciepła. Materiał ten, sprawi się także, jako okładzina ścienna. Można użyć, wiele płyty do pokrycia całych ścian lub mniejsze elementy, aby wykonać dowolne mozaiki i wzory. W zestawieniu z dobrze dobranym światłem, można uzyskać naprawdę satysfakcjonujące efekty. Marmur można także, przemycić do wnętrz pod postacią delikatnych dodatków. Popularne są meble, z dodatkiem tego tworzywa, albo świeczniki, wazony, patery itp. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. 

Z kolei granit, jak wspomniano już wcześniej, jest bardziej wytrzymały. Dlatego, z powodzeniem można go wykorzystać do wykonania zewnętrznych parapetów, blatów kuchennych i posadzek, w pomieszczeniach, które są narażone na różne czynniki, mogące uszkodzić podłogę jak np. tłuszcz czy substancje żrące. Granit charakteryzuje się także, bardzo duża odpornością na ścieranie. Dlatego, można go zastosować np. w przedpokoju, gdzie panuje bardzo duży ruch. Płyty wykonane z tego materiału, bardzo dobrze prezentują się także na ścianach i mogą służyć przez długie lata. Nada on wnętrzom niebywałej klasy i charakteru. Granit można wykorzystać pod wieloma postaciami, także w łazience. Dużą popularnością, cieszą się także schody granitowe, zarówno wewnętrzna jak i zewnętrzne! Podobnie, jak w przypadku marmuru, można przemycić do wnętrz mniejsze elementy dekoracyjne, wykonane z granitu. Z pewnością będą się one dobrze prezentowały. 

Zarówno granit jak i marmur, to materiały, które świetnie będą się prezentowały we wnętrzach i dodadzą im stylu. Nawet najmniejsze dodatki, potrafią bardzo dobrze, podkreślić charakter aranżacji i dodać uroku. Warto jednak zaimpregnować, oba materiały, aby je zabezpieczyć przed niekorzystnymi dla kamieni czynnikami. Takie działanie, pozwoli utrzymać materiał, w bardzo dobrym stanie przed długi czas. Można także, wykorzystać odpowiednie środki, w celu nabłyszczenia granitu oraz marmuru.