Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 602 263 302

Poznaj zalety blatów kuchennych z kamienia

 

Wykonanie kuchni powinno być traktowane jako przede wszystkim inwestycja długoterminowa. Jest to pomieszczenie, w którym rzadko przeprowadza się remonty i odświeżenia, a które znosi olbrzymie trudy działalności gastronomicznej. Z tego więc powodu nie warto decydować się na rozwiązania tanie i nietrwałe. O wiele lepiej jest wybrać solidne meble i materiały, jak kamienne blaty, które wykona dla nas firma Kamieniarstwo Cebula. Jednak stawiając na jakość, musimy liczyć się z wyższą ceną, która z biegiem czasu zaprocentuje, między innymi naszą satysfakcją. W tym miejscu warto zaznaczyć, że blat z kamienia ze względu na swoją wagę nie nadaje się do każdego rodzaju konstrukcji. W zależności od wielkości kuchni oraz pozostałych elementów trzeba mieć na uwadze, że nośność budynku zwyczajnie może być zbyt mała. Jeśli nasz dom jest nowy, a kuchnia ulokowana na parterze, wówczas ten problem nas nie dotyczy.

Zalety blatu z kamienia

Blaty z kamienia stanowią alternatywę dla tych z płyt pilśniowych, drewna, blachy czy paneli szklanych. I to nie byle jaką. Pośród wielu różnych zalet tego materiału należy wymienić przede wszystkim ich nienaganny wygląd. Prezentują się świetnie, stylowo i nadają pomieszczeniu charakteru. Trudno oddać podobny efekt imitacją w postaci laminowanych płyt. Blat z kamienia to jednak przede wszystkim jakość i trwałość. Odporny jest na wszelkie uderzenia i zarysowania. Dlatego można spokojnie na nim kroić, a nawet jeśli coś ciężkiego by nam upadło na niego, wówczas nie odniesie żadnego uszczerbku. Blat z kamienia to również bardzo sterylna powierzchnia. Nie wymaga specjalnego czyszczenia, a ponieważ jest wytrzymały na otarcia i zarysowania, to w jego strukturze nie gromadzą się grzyby czy brud. Nie można także zapominać o właściwościach samego materiału. Przede wszystkim kamień nie chłonie wody, więc zwyczajnie nie pęcznieje od wilgoci. A z uwagi na odporność na ogień i wysokie temperatury, sprawdzi się idealnie w kuchni, gdy trzeba postawić gdzieś rozgrzany garnek czy patelnię.