Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 602 263 302

Jakie zastosowanie ma marmur w aranżacji wnętrz?

Marmur jest materiałem, który ma bardzo wiele zalet. Z tego powodu chętnie jest wykorzystywany do wykańczania wnętrz. Nadaje się do wielu zastosowań. Pasuje do pomieszczeń minimalistycznych, nowoczesnych, ale także tych klasycznych. Kamień ten jest bardzo wytrzymały, więc można cieszyć się jego pięknem przez wiele lat. 

 

Wykorzystanie marmuru w salonie

Marmur można wykorzystać do wykańczania podłogi. Posadzka z kamienia jest bardzo estetyczna oraz odporna na uszkodzenia. Jest odporna na zarysowania, czy uderzenia. Wielką zaletą marmuru jest to, że przewodzi ciepło, więc może być wykorzystywany również wtedy, gdy w podłodze zainstalowane jest ogrzewanie. Marmur świetnie nadaje się także na schody.
Kolejną rzeczą, którą można wykonać z marmuru, są parapety. Kamień ten nie nadaje się na parapety zewnętrzne ze względu na swoją nasiąkliwość, jednak na parapety wewnętrzne jest idealny.
Kamień jest całkowicie niepalny. Z tego powodu doskonale sprawdza się w roli okładzin kominkowych. Połączenie ognia i naturalnego kamienia daje niesamowity efekt.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Wykonujemy kamienne schody, posadzki oraz parapety w Krośnie.

Marmur do łazienki i kuchni

Marmur doskonale nadaje się również na blaty. Można zobaczyć go na designerskich stolikach, ale również w łazienkach. Odpowiednio zaimpregnowany jest odporny na wsiąkanie wody. Łatwo utrzymać go w czystości. Marmur jest łatwy w obróbce, dzięki czemu można dostosować jego kształt do potrzeb. Łazienka z wykończeniem w kamieniu wyróżnia się spośród innych.
Marmur niekiedy stosowany jest również do wykonywania blatów kuchennych, chociaż lepszym wyborem jest w tym przypadku granit. Marmur jest delikatniejszy i w przypadku osób, które intensywnie gotują, może szybciej się zużyć.