Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 602 263 302

Jakie cechy posiada kamień naturalny?

Kamień naturalny to rodzaj skały występującej w przyrodzie. Wykorzystuje się je do produkcji wielu wyrobów, takich jak blaty, zlewozmywaki i podłogi. Kamienie naturalne występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Istnieją tysiące odmian, które mogą być wykorzystywane do różnych celów, w wielu branżach.

 

Kamienia naturalnego nie da się odtworzyć

Kamień naturalny może różnić się kolorem, fakturą i grubością. Oznacza to, że żadne dwa kawałki kamienia naturalnego nie są dokładnie takie same, każdy z nich ma swoje własne, niepowtarzalne cechy. Kamień naturalny jest trwały i przy odpowiedniej konserwacji będzie służył wiecznie. Niektóre rodzaje kamienia zachowują trwałość przez tysiące lat, jeśli są wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Niektóre rodzaje kamienia naturalnego są bardziej podatne na trawienie kwasem niż inne.

Niektóre rodzaje kamienia naturalnego są bardziej podatne na trawienie kwasem niż inne. Na przykład kamień wapienny jest miękki i może być trawiony przez kwasy znajdujące się w wielu produktach gospodarstwa domowego. Marmur jest również miękki i może być trawiony przez kwasy znajdujące się w wielu produktach gospodarstwa domowego. Granit jest niewrażliwy na działanie kwasów, ale należy pamiętać, że nie należy stosować żadnych kwasów na powierzchni granitu, ponieważ zmienią one wygląd blatu lub płyty. Trawertyn jest niewrażliwy na działanie kwasów (takich jak ocet), a także większości środków czyszczących i detergentów, jeśli więc masz podłogę lub ścianę z płytek trawertynowych, nie powinno to wpłynąć na ich trwałość w czasie! Płytki łupkowe to kolejny rodzaj kamienia, który nie reaguje negatywnie z większością środków chemicznych.

Istnieje wiele cech, które sprawiają, że kamień naturalny jest wyjątkowy

Kamień naturalny jest wyjątkowy, ponieważ jest wytwarzany przez siły natury, w przeciwieństwie do materiałów wytwarzanych przez człowieka. Każdy kawałek kamienia naturalnego jest niepowtarzalny i nie można go odtworzyć. Wymagają specjalnych narzędzi i sprzętu do cięcia, obróbki i instalacji.