Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 602 263 302

Gdzie sprawdzi się podłoga z kamienia?

Kamień naturalny we wnętrzach stosowany jest ze względu na zróżnicowane gatunki kamienia, ich ciekawe ubarwienie, ale też właściwości fizyczno-chemiczne. Posadzki, ściany, zabudowy ścian, blaty to tylko jedne z nielicznych sposobów wykorzystania go w aranżacji wnętrz. Gdzie będzie się dobrze prezentować podłoga z kamienia?

 

Właściwości kamienia naturalnego

Kamienie oddziałują na ducha, ciało i rozum. Znajdujące się w nich minerały przy kontakcie z człowiekiem przenikają przez ciało, wzmacniając je wyrównując poziomy energetyczne w zależności od potrzeb danego organizmu. Jedne będą sprzyjać relaksowi, inne otworzą się na nowe możliwości, jeszcze inne dodadzą energii. Zamiłowanie do magicznych właściwości kamieni sprawia, że chętnie wykorzystuje się je w wielu obszarach aranżacji wnętrz. To  unikalna kolorystyka, niepowtarzalna struktura oraz nieograniczone wzornictwo. Może być stosowany w kuchni, łazience, przedpokoju, ale też ogrodzie, na werandzie. W przypadku kuchni polecany jest granit. Jest on trwały, wytrzymały na uderzenia, wysoką temperaturę i zaplamienie, a do tego ponadczasowy.

Jaki zalety ma podłoga z kamienia?

Minerały były stosowane na podłogi od wieków, ze względu na ich wysoką odporność na zużycie. Celem zapewnienia właściwego bezpieczeństwa użytkowania musi być jednak odpowiednio wykończony. Decydując się na podłogę z kamienia, należy wziąć pod uwagę grubość paneli, lub kostek, gdyż z upływem lat będzie ona wymagać odrestaurowania, doczyszczenia i tym samym okresowego zdarcia wierzchniej warstwy. Kamień na podłodze łatwo się pielęgnuje,  a do tego idealnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Do ich mycia wystarczy woda, bez konieczności stosowania detergentów. Spośród najczęściej stosowanych materiałów na podłogi zaliczyć można marmur, granit, trawertyn, konglomerat, a po odpowiednim zaimpregnowaniu również piaskowiec, bazalt, bądź kwarc. Kamień naturalny dobrze łączy się z drewnem, ale też ze stylem industrialnym opartym na elementach użytkowych wykonanych z metalu.